Milyen brifkó a legjobb a pincéreknek?

brifkó

A vendéglátás eszközei nemcsak a funkcionalitásról, hanem az eleganciáról is szólnak: lehet akármilyen kényelmes egy pincér ing, ha elsárgult és gyűrött, nem kelt jó benyomást. Nincs ez másként a brifkó esetében sem! Amikor a számla rendezéséhez az asztalhoz megy a skatulyából kihúzott, mosolygós, végig udvarias pincér, majd előhúz egy ezeréves, rongyos pénztárcát, amiből szanaszét potyog az apró… lássuk be, megtöri az összhatást.

Brifkó: hogyan válasszunk?

A strapabíró brifkó pincéreknek minden étterem egyik alapvető kelléke. Fontos, hogy a szó szoros értelmében jól bírja a gyűrődést: a felszolgálók átlagosan naponta legalább 30 asztalt kiszolgálnak, ezekhez pedig az esetek többségében szükség van készpénz kezelésére. Ezért a tartóssághoz fontos, hogy a tárca mérete nagy legyen, és több százezer forint is biztonságosan, kényelmesen tárolható benne.

A nagy mennyiségű készpénz miatt lényeges az is, hogy maga a brifkó könnyű legyen. Nem véletlen, hogy sokan kedvelik a Gasztro Palazzo választékát: az ő pénztárcáik kevesebb, mint 30 dekát nyomnak.

A jó brifkó elrendezése

A praktikus pincér pénztárca nem akkor jó, ha mindent gyorsan bele lehet dobálni: ha egy felszolgáló a gyenge brifkó miatt kényszerűségből így tesz, az általában átláthatatlan káoszhoz vezet.

Gondoljuk végig: mi kerül általában a tárcába? A bankjegyeken és az aprópénzen kívül bizony helyet kell, hogy adjon utalványoknak és bankkártya bizonylatoknak is. Ezek ideálisan mind-mind külön fakkba (az aprópénz lehetőleg cipzáras zsebbe) kell, hogy kerüljenek.

Bőr vagy nem bőr?

Általános tapasztalat, hogy a tárcák minőségét nem feltétlenül ez határozza meg. A pincérek pályafutásuk során találkoznak kiváló műbőr és csapnivaló bőr brifkókkal is. Mi azt tanácsoljuk, inkább a gyártót részesítsd előnyben! Ha fontos, hogy valódi bőrből készüljön, akkor is nézd meg a cédulát, hogy biztosra menj. A mi kedvenc márkánk a Vega: ha ezt választod, biztos, hogy nem nyúlsz mellé!

Back To Top