Schoeller Allibert cég, akiknek az első a környezettudatosság

schoeller allibert cég

Kevés olyan nagyvállalat létezik manapság már a világon, akik nem figyelnek oda valamilyen módon a környezettudatosságra. A bolygónk annyiféle hulladékkal szennyeződik a nagy ipari tevékenységek folytán, hogy csak közösen, összefogással lehet tartós változást elérni ezen a téren. A Schoeller Allibert cég is ezen munkálkodik már több mint 50 éve. Cikkünkből megismerheted tevékenységüket és filozófiájukat is.

Schoeller: innovatív tárolóládák a logisztikában

A vállalat olyan konténereket és ládákat gyárt, melyek nemcsak prémium minőségűek, de még a környezetet sem károsítják. Az első osztályú műanyagból készült tárolóeszközök megvédik a rakományokat és emellett még elhasználódásuk után újra is hasznosíthatók. A vásárlók visszavihetik az idejétmúlt euro ládákat vagy épp raklapokat a gyártóközpontokba, ahol a Schoeller munkatársai gondoskodnak szakszerű újrahasznosításukról.

A kérdés jogosan merülhet fel: miért pont műanyag, amikor vannak fenntarthatóbb alternatívák is az alapanyagválasztáskor? A műanyagnál könnyebben és gyorsabban előállítható anyag jelenleg nem létezik a világon. Ráadásul sokkal jobbak a fizikai tulajdonságai is a logisztikai tárolók esetében mint a fának. Hogy mire gondolunk pontosan? Hát arra, hogy a fa elég nagy önsúllyal rendelkezik, ezért sokkal nagyobb nehézségeket jelent le- és felrakodásnál, mint egy tuti műanyag. Szó szerint.

Schoeller Allibert-filozófia

A Schoeller elgondolása a tevékenység mögött igazából az, hogy az egyszeri felhasználás helyett a többutas csomagolóanyagokat kell előnyben részesíteni a szállítmányozásban. A cég saját folyamatait egyébként el is nevezte, 360°-os fordulatnak hívják. A tervezéstől a gyártáson át egészen az újrahasznosításig részt vesznek a folyamatokban, még a kényes élelmiszergyártásban használatos húsos vagy gyümölcsös ládák esetében is.

A környezetvédelem mindig is dobogós helyen szerepelt a cég életében és hiszenk abban, hogy a jobb minőségű termékek tartósabbak lesznek, kevesebbszer kell őket újra beszerezni és ezáltal csökkenthető a műanyag előállítás is. A hosszú távon gondolkodás a Schoeller szerint mindig jövedelmezőbb: legyen szó a természeti környezetünkről vagy épp a vállalkozásunk anyagi érdekeiről.

Back To Top